imageimageimageimageimage

Zajęcia muzyczne

Zajęcia muzyczne prowadzone przez Marka Wiktora - pracownika GCKiS w Kamionce .

Od 2003 roku prowadzone są zajęcia chóru. Na początku istnienia był to chór żeński, trzygłosowy, który stopniowo przekształcił się w chór czterogłosowy, mieszany.   Chór składał się z mieszkańców Kamionki a z biegiem czasu nawiązał współpracę z chórem ,,Borcovia Cantores „ z Borku Wielkiego pod wspólną nazwą „Consesio” , którego kierownikiem został Grzegorz Sado a dyrygentem Marek Wiktor .

Chór występował na różnych koncertach oraz świętach kościelnych, brał udział w przeglądzie chórów w Gorlicach, po którym zebrał dobre recenzje.

Kapela ludowa przy Domu Kultury w Kamionce powstała w 2010 roku. W skład kapeli wchodzą następujące osoby :

Marcelina Bełzo – Skrzypce

Danuta Sąsiadek - Skrzypce

Tomasz Mudryk – Klarnet

Bogusław kamiński – Klarnet

Tomasz Guzior – Kontrabas

Marek Wiktor – Akordeon, kierownik kapeli .

Kapela występowała na różnych przeglądach organizowanych przez ośrodki kultury – m.in. drugie miejsce na przeglądzie w Chorzelowie. Kapela występuje też na różnych imprezach gminnych organizowanych przez GCKiS, a jej występy cieszą się wielkim zainteresowaniem .

W 2011 roku powstała orkiestra kameralna, która swoje próby ma również w Domu Kultury
w Kamionce. Orkiestra dała już kilka koncertów, między innymi Koncert Kolęd z towarzyszeniem chóru „Consensio” (w Borku Wielkim , Skrzyszowie oraz w Kamionce) . Był też koncert z okazji Dnia Papieskiego, który odbył się w Kościele Parafialnym w Kamionce . Koncert zaszczycili swoją obecnością pan Kazimierz Moskal oraz Wójt Gminy Ostrów Piotr Cielec z żoną . Widowisko wzbudziło ogromne zainteresowanie uwieńczone gromkim aplauzem.

Od 2003 roku Marek Wiktor prowadzi współpracę ze Szkołą Podstawową oraz Gimnazjum w Kamionce .

Marek Wiktor jest akompaniatorem zespołu Wrzos oraz przygotowuje profesjonalne podkłady muzyczne dla zespołu .

realizacja: StudioPixel.eu