Jasełka Bożonarodzeniowe w Kamionce

jaselka-kamionkaW niedzielę, 12 stycznia o godzinie 15:00 w Domu Strażaka w Kamionce dwudziestoczteroosobowa grupa młodzieży z tej miejscowości zaprezentowała Jasełka Bożonarodzeniowe. Występ podziwiało około 150 osób. Godzinne przedstawienie przygotowywane było ponad dwa miesiące. Zarówno stroje, scenografia jak i sam występ to zasługa zaangażowania młodzieży i Renaty Dłużeń, instruktora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kamionce.

Jak wyjaśnia Renata Dłużeń przygotowanie takiego przedstawienia nie należy do najłatwiejszych, jednak jest bardzo zadowolona z młodzieży i jasełka zalicza do sukcesu. Podobne zdania okazują się być osoby oglądające niedzielny występ. Potwierdzeniem tego są planowane kolejne prezentacje. Ostatni raz Jasełka Bożonarodzeniowe z takim rozmachem wystawiane były około 10 lat temu. Przez ten czas mieszkańcy Kamionki mogli podziwiać znacznie krótsze jasełka prezentowane przez dzieci.

Wśród tegorocznej widowni nie zabrakło mieszkańców Kamionki, radnych Gminy Ostrów, sołtysów czy Piotra Cielca, Wójta Gminy Ostrów oraz Bogusława Wójcika, Zastępcy Wójta Gminy Ostrów.

nkl